W góry na bobsleje. Czesi zapraszają na drugi największy w Europie tor bobslejowy!

3-kilometrowy tor otwarto z początkiem sierpnia w ośrodku górskim Dolní Morava, 19 kilometrów od polskiego Międzylesia. Tor bobslejowy zwany mamucim jest obecnie najdłuższym w Czechach, a także drugim w całej Europie. 

Źródło: http://www.bobovka.cz

Źródło: http://www.bobovka.cz

To wspaniała atrakcja dla miłośników gór i szybkości. Na 3 kilometrach toru czeka na nas 25 zakrętów, obrót o 360 stopni, pętla w kształcie ósemki, tunel pod ziemią i  aż 4 kładki wznoszące się nad leśnymi ścieżkami. Co ciekawe, torem można przejechać się w obie strony, delektując się za każdym razem inną perspektywą.

Początek toru znajduje się przy początkowym przystanku letniej kolejki krzesełkowej Sněžník. Jadąc z tej strony, wysiadamy w pobliżu innej atrakcji – tzw. Ścieżki w obłokach (widocznej na drugim planie zdjęcia), liczącej sobie 750 metrów i położonej na wysokości 55 metrów nad ziemią. 

Zamiast schodzić ze szczytu, można zjechać ponownie bobslejem lub wypożyczyć hulajnogę terenową i dopisać szalony zjazd do listy atrakcji. Pojazd wystarczy zwrócić w wypożyczalni ulokowanej przy dolnej stacji toru bobslejowego.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.