W gdańskim zoo pojawił się nowy lokator – urson

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym zamieszkał urson. Jest to 11-miesięczna samiczka o imieniu Zola.  

Nowy gatunek – urson

Poznajcie Zolę! 😍To samiczka nowego gatunku ursona amerykańskiego. Zola przyjechała z niemieckiego zoo Schwerin i zamieszkała na świeżo wyremontowanym wybiegu, na którym parę lat temu żyły szopy pracze. Urson jest gatunkiem nadrzewnym 😁 co potwierdza Zola na załączonym "obrazku" 🙃W naturze zamieszkuje Amerykę Północną. Ulubioną częścią dnia ursona jest noc, wówczas staje się najbardziej aktywny🌝W kwietniu Zola skończy rok 🥰Więcej o Zoli przeczytacie tu 👉 https://zoo.gda.pl/blog/nowy-mieszkaniec-gdanskiego-zoo-poznajcie-ursonaMiasto Gdańsk #CHOdoZOO #zoogdansk #czynne366dniwroku

Opublikowany przez Gdański Ogród Zoologiczny Poniedziałek, 9 marca 2020

Zwierzę przyjechało z niemieckiego zoo Schwerin 7 listopada 2019 r. Przez cztery miesiące Zola była poddana kwarantannie i oczekiwała na zakończenie remontu wybiegu, który wcześniej zamieszkiwały szopy pracze. 

– Teren wybiegu został powiększony i wyrównany wraz z nowo wybudowanym domkiem, przystosowanym do hodowli ursonów. Pawilon wyposażony jest w wewnętrzne pomieszczenia z ruchomymi szybrami. Zamontowano witrynę widokową od strony trasy zwiedzania, umożliwiającą obserwację zwierzęcia, gdy ten będzie znajdował się w pomieszczeniu – powiedziała cytowana przez Trojmiasto.pl Adrianna Witczak-Bielawska, rzecznik prasowy zoo.

Prowadzące nocny tryb życia ursony są gatunkiem gryzonia zamieszkującego Amerykę Północną. Zwierzęta osiągają długość ciała od 60 do 100 cm. Te kilkukilogramowe ssaki żywią się igłami drzew szpilkowych i łykiem.

Źródło: Trojmiasto

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.