W Dubaju powstanie największy wieżowiec mieszkalny na świecie

Emiracki developer Binghatti oraz firma jubilerska Jacob & Co przedstawili projekt wieżowca mieszkalnego Burj Binghatti Jacob & Co Residences. Zostanie on wybudowany w centrum Dubaju i będzie najwyższym tego typu obiektem na świecie.

Foto: Binghatti

Zgodnie z założeniami projektu, Burj Binghatti Jacob & Co Residences powstanie w dzielnicy Business Bay nieopodal Burj Khalifa. Ma być on najwyższym i najbardziej luksusowym wieżowcem mieszkalnym na świecie.

Jak poinformowały firmy Binghatti i Jacob & Co, budynek będzie składa ł się ze 100 kondygnacji pełnych luksusowych rezydencji z dwiema i trzema sypialniami. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych, zlokalizowany zostanie tam również basen infinity. Na samym szczycie wieżowca ma się znaleźć pięć najbardziej luksusowych i ekskluzywnych penthouse’ów w Dubaju. Na terenie tej ,,hiperwieży” ma działać zespół złożony z ochroniarzy, szoferów, konsjerżów, oraz prywatnych kucharzy.

Atrakcyjności Burj Binghatti Jacob & Co Residences ma nadać również korona zbudowana z iglic, zlokalizowana na samym szczycie wieżowca.

Burj Binghatti Jacob & Co Residences stanie się najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie, wyprzedzając Central Park Tower położony w samym sercu Nowego Jorku. Dubajska ,,hiperwieża” ma być wyższa od konstrukcji Manhattanu mierzącej 472 m o kilkadziesiąt metrów sięgając ok. pół kilometra wysokości.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.