W Dubaju powstaje fontanna ognia i wody

Dubaj to prawdziwa mekka fontann. Niedługo do muzycznej Dubai Fountain oraz do największej na świecie Palm Fountain dołączy również Skyblaze, która ma być pierwszą na Bliskim Wschodzie fontanną ognia i wody. Będzie ona zlokalizowana tuż przy powstającym hotelu Atlantis The Royal.

Projekt Skyblaze, foto: Atlantis The Royal

Z roku na rok w Dubaju przybywa coraz więcej atrakcji. Już za niespełna trzy miesiące miasto będzie mogło pochwalić się pierwszą na Bliskim Wschodzie fontanną ognia i wody. Skyblaze, bo tak ją nazwano, prawdopodobnie zostanie otwarta 23 stycznia 2023 roku.

Nowa atrakcja Dubaju ma mieścić się tuż przy powstającym hotelu Atlantis The Royal, zlokalizowanym na słynnej wyspie Palm Jumeirah. Obiekt zostanie otwarty w tym samym dniu co Skyblaze.

Za projekt fontanny odpowiada amerykańska firma WET Design, zajmująca się tworzeniem obiektów wodnych. Zgodnie z założeniami WET Design, Skyblaze będzie jedną z najbardziej wyjątkowych fontann ognia i wody na świecie.

Skyblaze to kolejna fontanna w dubajskiej kolekcji. Obecnie miasto to słynie z muzycznych Fontann Dubajskich przy centrum handlowym Dubai Mall, a także Palm Fountain przy The Pointe, czyli największej fontanny na świecie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.