W Dubaju odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Plażowej 2024

Dubaj szykuje się na kolejne sportowe emocje. Już niedługo gościć będzie Mistrzostwa Świata w Piłce Plażowej 2024. Dwunasty turniej mistrzostw świata w tej ekscytującej dyscyplinie po raz drugi odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Grupy, foto: FIFA Beach Soccer World Cup

Do udziału w finałowym turnieju mistrzostw zakwalifikowało się 16 drużyn, z czego gospodarze, Zjednoczone Emiraty Arabskie, miały zapewnione miejsce startowe. Pozostałe 15 zespołów uzyskało kwalifikację poprzez udział w sześciu oddzielnych turniejach kontynentalnych, co gwarantuje zróżnicowany i konkurencyjny skład uczestników.

Mistrzostwa Świata w Piłce Plażowej 2024 odbędą się w dniach od 15 lutego do 25 lutego, oferując miłośnikom tej dyscypliny dziesięć dni intensywnej rywalizacji na najwyższym poziomie. Miejsce, w którym rozegrane zostaną emocjonujące spotkania, to Dubai Design District.

Dubaj, jako gospodarz Mistrzostw Świata, podejmuje intensywne przygotowania do wydarzenia, zapewniając infrastrukturę na najwyższym poziomie. Turniej nie tylko przyciągnie uwagę fanów piłki plażowej, ale także uwydatni atrakcyjność Dubaju jako miejsca organizacji prestiżowych wydarzeń sportowych.

Pełny terminarz wraz z możliwością kupna biletów znajdziesz na stronie fifa.com.

Źródło: beachsoccer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.