W Chinach atrakcją turystyczną stała się… toaleta

Mała dżungla z fontanną i wystrojem godnym sklepów najwyższych marek – to nie opis luksusowego ogrodu, a toalety w galerii handlowej w mieście Nankin we wschodnich Chinach. WC stał się dzięki temu atrakcją turystyczną!

Fot (Photo): ©SFAP

Jeśli ktoś z naszych czytelników lubi odwiedzać nietypowe atrakcje turystyczne, to tę zdecydowanie musi dopisać do swojej bucket listy, bowiem w Chinach szalenie popularną atrakcją turystyczną stała się… toaleta. To ustronne miejsce znajduje się w galerii handlowej, położonej w mieście Nankin, we wschodnich Chinach. Ustronne miejsce to niezbyt fortunne określenie, bo jak widać na zdjęciach – ktoś łazienkę wystroił tak, żeby rzucała się w oczy i wręcz zachwycała chcących skorzystać.

Toaleta atrakcją turystyczną? To możliwe!

Połączenie zielonej dżungli i awangardowej galerii artystycznej – tak można opisać wygląd toalety w Nankinie. To chińskie miasto stało się viralem w internecie z tak, wydaje się nietypowego powodu. Łazienka znajduje się na 6 piętrze galerii handlowej o nazwie „Deji Plaza”. Nie można się dziwić, że toaleta stała się takim hitem na Instagramie, jeśli już od wejścia wita nas… fontanna.

Dalej jest tylko ciekawiej. Piękna zieleń na ścianach, wystrój roślinny jak z luksusowej szklarni jakiegoś zamku, pięknie przyozdobione i wygodne sofy, duże i lśniące lustra… to bardziej wygląda jak zamek Królowej Anglii, a nie łazienka w centrum handlowym. Toaleta ma teraz swoje 5 minut w internecie, ale może przetrwa moment viralu i na dłużej pozostanie w pamięci turystów.

Źródło: www.travelweekly-asia.com/Travel-News/Attractions/A-toilet-becomes-new-tourist-attraction-in-China

Tło (Photo): ©SFAP

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.