W Bieszczadach powstaje następca Chaty Puchatka

Urokliwe bieszczadzkie schronisko na przejdzie już wkrótce wielką metamorfozę. Po tym, jak z rąk PTTK przeszło pod zarząd Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zdecydowano się na jego przebudowę oraz podłączenie prądu i kanalizacji. Właśnie ruszyła budowa obiektu, który ma zastąpić Chatkę. Prace potrwają około dwóch lat.

źródło: pudelek, Wikipedia

Wykwalifikowani pracownicy, głównie cieśle, rozpoczęli prace nad szkieletem nowego budynku. Wszystkim elementom nadawane są specjalne numery. Chodzi o to, by po wszystkim móc konstrukcję rozłożyć i w częściach przetransportować na górę, a następnie bez problemu złożyć w ja w tę samą całość na fundamentach Chatki Puchatka.

Schronisko w obecnej postaci ma działać do końca kwietnia 2020. Potem rozpoczną się prace remontowe. Cała inwestycja obliczona została na ok. 4,2 mln złotych.

Położona na Połoninie Wetlińskiej i dysponująca 20 miejscami noclegowymi w dwóch zbiorczych salach „Chatka Puchatka” to jedno z najmniejszych w Polsce, a także najwyżej położone w Bieszczadach schronisko. Obiekt jest czynny przez cały rok. Początki Chatki sięgają czasów po II Wojnie Światowej, kiedy to była… posterunkiem obserwacyjnym dla polskiego wojska.

źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.