W Abu Zabi powstanie Dom Abrahama, czyli międzywyznaniowy kompleks religijny

Centrum kultu trzech największych religii świata – Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu – połączy w jednym miejscu kościół, meczet oraz synagogę.

Na wyspie Saadiyat, położonej niedaleko stolicy ZEA, przewidziano miejsce, gdzie przywódcy i wyznawcy religii będą mogli wspólnie modlić się oraz budować wzajemne relacje. Autorem projektu jest architekt David Adjaye. Budowa Domu Rodziny Abrahamowej ma się zakończyć w 2022 roku. 

 – Jest to ważna okazja dla wszystkich, którzy wierzą w moc wiary i ludzkości. Pomoże ona budować mosty między przywódcami religijnymi i wspólnotami, a także sprzyjać będzie pokojowi i harmonii w epoce, która jest zbyt często definiowana przez różnice – powiedział rabin Bruce Lustig, członek Wyższej Komisji.

Autor projektu dodał natomiast, że architektura ma w założeniu działać na rzecz ugruntowania świata, w którym chcemy żyć: świata otwartości, tolerancji oraz ciągłego rozwoju. Jego zdaniem Dom Abrahama ma być miejscem pokoju i międzyreligijnego dialogu.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.