W 2024 roku turystyka w Hiszpanii bije rekordy

Firma doradcza Braintrust w swoim raporcie „Barometr Turystyki” prognozuje, że Hiszpanię w 2024 roku może odwiedzić nawet 91 milionów turystów. To liczba wręcz nieprawdopodobna.

Fot: kolejne rekordy turystów w Hiszpanii/ miasto Mijas/ Simon Hermans, Unsplash

Hiszpańska turystyka przyjazdowa może w tym roku osiągnąć niesamowite liczby. Szacuje się, że do Hiszpanii przyjedzie 91 milionów turystów zza granicy, którzy wygenerują ponad 100 miliardów euro przychodu. Jak podaje portal turystyka.rp.pl, to odpowiednio 7 i 15 procent więcej, porównując do statystyk z 2023 roku. Rzeczpospolita cytuje firmę doradczą Braintrust, która podkreśla, że warunki będą spełnione, jeśli sytuacja geopolityczna się nie zmieni, a hiszpańska gospodarka będzie stabilna.

Hiszpania: pewny i udany urlop

Oprócz samych walorów turystycznych Hiszpanii, jej popularność wśród turystów bierze się też z powodów bezpieczeństwa. Hiszpania jest postrzegana jako kierunek bezpieczny do podróży samotnych, jak i rodzinnych. Kraj znajduje się daleko od stref wojennych, a wakacyjne kurorty nie są tak niebezpieczne jak duże miasta. Oczywiście jest to poboczny powód, bo najbardziej przyciągają piękne plaże, niesamowite zabytki i pyszna kuchnia Hiszpanii.

Tanie bilety lotnicze Hiszpania: chcesz wybrać się na tanie wakacje do Hiszpanii? Sprawdź nasze promocje lotnicze!

Źródło: turystyka.rp.pl/popularne-trendy/art40012911-hiszpanska-turystyka-pobije-w-tym-roku-rekord-peknie-granica-90-milionow-gosci

Tło: Barcelona, jedno z ulubionych miast turystów/ Ken Cheung, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.