Vietnam Airlines wystartowało z pierwszym połączeniem do Stanów Zjednoczonych

Narodowe linie lotnicze Wietnamu 28 listopada wykonały pierwszy komercyjny lot w swojej historii do Stanów Zjednoczonych. Tym samym wietnamski przewoźnik zainaugurował połączanie pomiędzy Ho Chi Minh City (dawny Sajgon) a San Francisco.

Fot: Załoga Vietnam Airlines na lotnisku w San Francisco/ @flySFO on Twitter

Wielkie chwile w ostatnich tygodniach przeżywał narodowy przewoźnik i największa linia lotnicza w Wietnamie. 29 listopada Boeing 787 Vietnam Airlines wykonał pierwszy międzykontynentalny lot do Stanów Zjednoczonych w swojej historii.

Już 29 listopada (wina linii zmiany daty) wylądował w San Francisco i tym samym oficjalnie napoczął nową trasę w siatce Vietnam Airlines, łączącą Ho Chi Minh City z San Francisco.

Loty na tej długodystansowej trasie z serca Azji Południowo-Wschodniej do Kalifornii mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Będą one wykonywane Boeingami 787 oraz Airbusami A350.

Docelowo połączenie z San Francisco ma dostać jeszcze stolica Wietnamu, Hanoi. Kolejną opcją ma być połączenie z Ho Chi Minh City do Los Angeles. Nie wiadomo kiedy nowe kierunki wejdą w życie, ale według informacji prasowych, ma być to tylko kwestia czasu.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.