Uwierzyła, że jest kanadyjskim pilotem. Została oszukana na 150 tys. złotych

Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego straciła ponad 150 tysięcy złotych, zaufawszy mężczyźnie, który podszywał się pod kanadyjskiego pilota linii lotniczych. Historia ta stanowi ostrzeżenie przed internetowymi oszustwami, które wciąż zagrażają użytkownikom portali społecznościowych.

Foto: Wenhao Ruan/ Unsplash

Ponad 150 tysięcy złotych straciła mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, padając ofiarą oszustwa, które rozpoczęło się na jednym z portali społecznościowych. Kobieta nawiązała tam znajomość z mężczyzną, który przedstawiał się jako kanadyjski pilot linii lotniczych.

Uwierzyła fałszywemu pilotowi z Kanady i straciła 150 tys. złotych

Historia oszustwa sięga października ubiegłego roku, kiedy 41-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego rozpoczęła korespondencję z mężczyzną, którego dane wskazywały na cudzoziemca. W trakcie rozmów mężczyzna twierdził, że jest pilotem w linii lotniczych, a kobieta zaangażowała się emocjonalnie w tę internetową znajomość.

Oszust podał, że aby spotkać się z kobietą w Polsce, musi ona wysłać specjalny wniosek do linii lotniczych, w których rzekomo pracuje. Po wysłaniu wniosku kobieta otrzymała informację o konieczności uiszczenia opłat. Dopiero po pewnym czasie 41-latka zorientowała się, że stała się ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę policji w Lidzbarku Warmińskim.

Źródło: pap.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.