USA: Władze znoszą ograniczenia związane z podróżami lotniczymi na Kubę

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych ułatwił podróżowanie na Kubę. Wszystko za sprawą zniesienia ograniczeń lotów, które zostały wprowadzone za rządów byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Prezydent USA Joe Biden, foto poglądowe: Just Click’s With A Camera/ Flickr

Dotychczas wszystkie amerykańskie linie lotnicze mogły obsługiwać trasy tylko i wyłącznie do stolicy Kuby, Hawany. Teraz ma się to zmienić.

Sekretarz stanu Antony Blinken wysłał we wtorek list do Departamentu Transportu, prosząc o zniesienie ograniczeń związanych z podróżami lotniczymi na Kubę. Resort już następnego dnia przystąpił do pracy i podjął decyzję o zlikwidowaniu sankcji.

Obecnie amerykańskie linie lotnicze wykonujące loty regularne, jak również czarterowe mogą lądować na wszystkich kubańskich lotniskach. Jest to znaczne ułatwienie dla osób podróżujących przez USA na Kubę, które nie muszą już wybierać Hawany jako jedynego kierunku swojej podróży.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.