USA otworzy granice dla podróżnych z UE. Są wyjątki!

Władze Stanów Zjednoczonych postanowiły poluzować restrykcje dotyczące wjazdu do kraju. Z najnowszych informacji wynika, że USA będzie wpuszczało również niektóre grupy cudzoziemców ze strefy Schengen, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Niestety, turyści muszą się na razie obejść smakiem.

Nowy Jork, zdjęcie: Julius Jansson/ Unsplash

Granice będą mogli przekroczyć tylko handlowcy, inwestorzy, naukowcy i studenci. 

Władze tego kraju sądzą, że wyżej wymienione grupy pomogą wyjść z zapaści gospodarce USA.

– Udzielenie wyjątków związanych z interesem narodowym dla tej podróży do Stanów Zjednoczonych ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Irlandii pomoże w naprawie gospodarczej po pandemii COVID-19 i wzmocni kluczowe elementy naszych stosunków transatlantyckich – czytamy w komunikacie wydanym przez Departament Stanu USA.

Do Stanów Zjednoczonych mogą nadal podróżować małżonkowie, dzieci, stali mieszkańcy oraz rodzeństwo lub rodzice obywatela USA, który nie ukończył 21 lat.

Obecnie, przekroczenie granicy lotniczej jest możliwe przez 13 amerykańskich lotnisk. Po przylocie, każdy musi odbyć 2-tygodniową kwarantannę.

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.