USA: kłótnia w samolocie Spirit Airlines. Powód? Dziecko nie miało założonej maski podczas spożywania posiłku

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na pokładzie samolotu należącego do amerykańskich linii Spirit Airlines. Stewardessa nakazała rodzinie z dzieckiem, które nie miało na sobie maski w czasie posiłku, natychmiast opuścić maszynę.

Zdjęcie główne: Tomás Del Coro/ Flickr

Samolot Spirit Airlines miał lecieć z Orlando do Nowego Jorku. Tuż przed startem doszło jednak do kłótni między stewardessą a rodziną z dziećmi. Jak się okazuje, kobieta nakazała pasażerom opuścić pokład samolotu z powodu nie noszenia maski przez ich kilkuletnią córkę, która jadła posiłek. Następnie stewardessa oskarżyła rodziców dziecka, którzy rzekomo przed rozpoczęciem nagrywania filmiku również mieli nie dostosować się do przepisów, poprzez nie założenie masek na twarze. Para postanowiła jednak zanegować to stwierdzenie.

Ostatecznie pracownicy linii lotniczych poprosili wszystkich pasażerów o opuszczenie maszyny. Po godzinie wszyscy ponownie zostali wpuszczeni na pokład, również poszkodowana rodzina, która zadeklarowała się nie naruszać regulaminu linii lotniczych. Co ciekawe, do samolotu nie wpuszczono stewardessy, dzięki której doszło do tego nieprzyjemnego incydentu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.