Uruchomiono tramwaje wodne do Helu

Wakacyjna podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków Polski, czyli Helu, stała się jeszcze łatwiejsza i bardziej urokliwa. Żegluga Gdańska uruchomiła tramwaje wodne z Trójmiasta do Helu.

Hel, foto: Łukasz Pęksyk Fotografia/ Unsplash

Żegluga Gdańska zapewnia podróżnym możliwość wygodnej podróży z Trójmiasta do Helu, a dokładnie z Gdańska przez Sopot oraz z Gdyni. Oferta tramwajów wodnych do Helu to doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą połączyć podróż z przyjemnością, ciesząc się pięknymi widokami morza i wybrzeża.

Tramwaje wodne z Trójmiasta do Helu – jaki koszt?

Bilety na trasę z Gdańska przez Sopot kosztują 95 zł w jedną stronę i 155 zł w dwie strony. Osoby uprawnione do ulgi, takie jak dzieci, młodzież szkolna i studenci do 26. roku życia, mogą korzystać z niższych cen – odpowiednio 75 zł i 135 zł. Dzieci do lat czterech płyną za darmo.

Planując podróż z Gdyni do Helu, podróżni mogą skorzystać z rejsów odbywających się dwa razy dziennie. Bilet w jedną stronę kosztuje 85 zł, a w dwie strony 135 zł. Bilety ulgowe są dostępne za 70 zł w jedną stronę i 120 zł w dwie strony.

Dzieci do lat czterech płyną za darmo. Niezależnie od tego, czy wybierasz się z Gdańska, czy z Gdyni, bilety można nabyć w kasach biletowych w obu miastach, a także w Sopocie i na Helu.

Źródło: zegluga.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.