Ukraińskie władze planują ponowne otwarcie lotniska w Kijowie

Szef sztabu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego ogłosił plany wznowienia działalności międzynarodowego lotniska Kijów-Boryspol. Otwarcie portu po długim okresie zamknięcia ma stanowić symboliczny krok w kierunku odbudowy normalności i przywrócenia funkcjonowania międzynarodowych połączeń powietrznych w Ukrainie.

Foto: b1-foto/ Pixabay

To szczególne wydarzenie, ponieważ lotnisko w stolicy Ukrainy było pierwszym dużym obiektem zamkniętym na skutek incydentów związanych z agresją rosyjską, która miała miejsce 24 lutego 2022 roku.

Decyzja o ponownym otwarciu lotniska w Kijowie będzie podejmowana w zależności od warunków panujących na terenie Ukrainy, z uwzględnieniem bezpieczeństwa i stabilności kraju. Jest to także istotny krok w kierunku odbudowy związanej z turystyką i podróżami biznesowymi, co może wpłynąć korzystnie na ożywienie gospodarki.

Jest to również kluczowy moment dla ukraińskiego rządu, który dąży do przywrócenia łączności z resztą świata. Planowane ponowne uruchomienie lotniska w Kijowie to krok w kierunku umacniania pozycji Ukrainy na arenie międzynarodowej i przywracania normalności po burzliwych wydarzeniach minionych miesięcy.

Źródło: reuters.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.