Ukraińskie koleje planują wybudować “europejski tor’’

Koleje Ukrzaliznycia chcą stworzyć linię kolejową z Lwowa do zachodniej granicy państwa, tak aby uruchomić połączenia ekspresowe z Krakowem, Pragą i Wiedniem.

zdjęcie: Tama66  / pixabay.com

– Już za rok Ukraińcy mogą otrzymać bezpośrednie, szybkie połączenie ze Lwowa do Krakowa, Pragi i Wiednia. Dodatkowo między Skniłowem, lotniskiem i lwowskim dworcem kolejowym planujemy uruchomienie pociągu ekspresowego dla wygody pasażerów – powiedział Jewhen Krawcow, szef Ukrzaliznyci.

Tory na Ukrainie są szersze od tych, które funkcjonują w pozostałych krajach Europy. Węższe tory miałyby zostać zbudowane od znajdującej się we Lwowie i położonej w pobliżu lotniska oraz dworca autobusowego stacji Skniłów.

– 3,5 godziny do Krakowa plus ze Lwowa do Europy pociągami ekspresowymi. Wiem, że mówi się o tym przez ostatnie dziesięć lat, ale my zrobimy to w ciągu roku – napisał Krawcow na Facebooku.

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.