Ukraińska linia lotnicza zmienia uniformy dla stewardess na luźniejsze i wygodniejsze

Ukraińskie linie lotnicze SkyUp zmieniły obowiązujące stroje dla stewardess. Znikną buty na obcasie i spódnice, a zastąpią je luźne garnitury i trampkowe buty.

Fot: SkyUp Airlines/ Facebook

Ukraińskie linie przygotowały dla swoich pracownic niemałą rewolucję, którą konsultowali z nimi na bieżąco i kierowali się ich sugestiami.

Tak brzmiał komunikat firmy na ten temat: „Nadszedł czas na zmiany. Zawód stewardessy pojawił się prawie sto lat temu. W tym okresie wiele się zmieniło, a co najważniejsze, zmieniły się kobiety. To wymaga rewolucyjnych zmian, które właśnie wprowadziliśmy”.

SkyUp odświeżenie uniformów stewardess powierzyło firmie GUDU. Ubranie zostało dostosowane do aktywności w pracy na pokładzie samolotu. Jest luźne i szykowne, więc łączy zarówno styl i elegancję. Buty na obcasie zastąpiono butami Nike Air. Szefostwo będzie też luźniej podchodzić do makijażu i fryzur i pozwalać swoimi stewardessom na zdecydowanie więcej niż wcześniej.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.