Ukraińcy wjadą do Rosji wyłącznie za okazaniem paszportu

Jak poinformował w środę premier Ołeksij Honczaruk, od marca 2020 roku obywatele Ukrainy będą mogli wjechać na teren Federacji Rosyjskiej wyłącznie za okazaniem paszportu. Do tej pory wystarczył dowód osobisty. 

З 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ здійснюватиметься через закордонний паспорт. Ця процедура діятиме тільки для…

Opublikowany przez Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України Środa, 18 grudnia 2019

— Od 1 marca 2020 roku przekraczanie granicy z Federacją Rosyjską będzie odbywało się na podstawie paszportu – napisał Honczaruk w serwisie Telegram.

Obywatele Ukrainy, którzy aktualnie przebywają na terenie Rosji, będą mogli wrócić do kraju na dotychczasowych zasadach. Dotyczy to też osób do 16 r. ż. – w ich przypadku wystarczy akt urodzenia. 

Już od 2014 roku dyskutowana była możliwość nałożenia wiz na obywateli rosyjskich chcących wjechać na teren Ukrainy. Projekt porzucono ze względu na organizację specjalnej opieki konsularnej dla obywateli Ukrainy, którzy żyją w Rosji.

Źródło: wnp.pl/ PAP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.