Ukraina dąży do wznowienia lotów komercyjnych

Ukraina stara się o przywrócenie regularnych lotów komercyjnych. Rozpoczęto oficjalne rozmowy z władzami regulacyjnymi transportu lotniczego w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Lotnisko Kijów-Boryspol, foto: Euan Cameron/ Unsplash

Wicepremier Odbudowy oraz Minister Rozwoju Terytorialnego i Infrastruktury, Ołeksandr Kubrakow, poinformował o rozpoczęciu negocjacji, jednakże konkretne terminy wznowienia rejsów komercyjnych pozostają jeszcze nieustalone. Uzyskanie zgody europejskich (EASA) oraz amerykańskich organów regulacyjnych (FAA) jest niezbędne dla ponownego uruchomienia lotów międzynarodowych.

Decyzja o wznowieniu lotów komercyjnych w Ukrainie

Ostateczne decyzje dotyczące wznowienia lotów komercyjnych będą zależały od wyników negocjacji z europejskimi i amerykańskimi władzami regulacyjnymi. Wznowienie lotów międzynarodowych byłoby istotnym krokiem dla Ukrainy w kontekście ożywienia handlowego.

Wznowienie regularnych lotów komercyjnych mogłoby przyczynić się do poprawy łączności Ukrainy z innymi krajami, wspierając rozwój gospodarczy. Jednakże, z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną oraz wymogi bezpieczeństwa, proces ten może wymagać czasu i staranności w negocjacjach z władzami regulacyjnymi.

Źródło: aeroin.net

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.