Ukraina coraz bliżej otwarcia turystyki

Rząd Ukraiński jest coraz bliżej podjęcia decyzji o stopniowym otwieraniu masowej turystyki. Zmiany wydają się optymistyczne i przybliżają nas do dawnych możliwości luźnego podróżowania.

Fot: unsplash.com/@lifeinkyiv

26 maja podczas posiedzenia ukraińskiej Rady Ministrów Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy zaproponował zmiany dotyczące warunków kwarantanny i zasugerował złagodzenie obostrzeń dla turystyki.

Najważniejsze zmiany, jakie miałyby wejść w życie to:

  • Zezwolenie zagranicznym turystom na przekraczanie granicy ukraińskiej bez wymogu kwarantanny po ukazaniu dowodu na przejście pełnego przebiegu szczepienia przeciw COVID-19
  • Odmrożenie działalności obiektów noclegowych
  • Zezwolenie na organizowanie koncertów, imprez masowych, kulturalnych (na razie dla ludzi zaszczepionych lub z negatywnych testem, a w miarę poprawy sytuacji epidemicznej na Ukrainie dla każdego)

Decyzje mają zapaść w najbliższych dniach. Wiadomo jednak już, że Ukraina ma zamiar się otwierać i przyjmować turystów. Obecnie tych z negatywnych testem lub zaszczepionych, ale w niedalekiej przyszłości już każdego.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.