Ujawniono ranking najlepszych miejsc do pracy zdalnej. Polska w drugiej dziesiątce

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Firma NordLayer zajmująca się usługami VPN opublikowała listę 66 krajów najlepiej nadających się do pracy zdalnej. Na szczycie rankingu znalazły się Niemcy. Które miejsce zajęła Polska?

Foto: NordLayer

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Proces ten znacznie przyspieszyła pandemia koronawirusa, która sprawiła, że wiele osób zostało zmuszonych do podjęcia tego modelu pracy.

W związku z tym NordLayer specjalizujący się w usługach dotyczących szyfrowania danych przesyłanych przez internet zwanych potocznie VPN, opublikował ostatnio ranking 66 państw najlepiej nadających się do pracy zdalnej.

Podczas badań brano pod uwagę kilka kluczowych wskaźników, takich jak bezpieczeństwo, jakość internetu, koszty życia, atrakcyjność turystyczna i znajomość języka angielskiego.

Na pierwszym miejscu znalazły się Niemcy. Tuż za nimi uplasowała się Dania, a następnie Stany Zjednoczone. Na 66 krajów Polska zajęła 13. miejsce.

Ranking 10 krajów najlepiej nadających się do pracy zdalnej

  1. Niemcy
  2. Dania
  3. Stany Zjednoczone
  4. Hiszpania
  5. Litwa
  6. Holandia
  7. Szwecja
  8. Estonia
  9. Singapur
  10. Francja

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.