UIA likwiduje połączenie z Krakowa do Kijowa

Ukraine International Airlines kasują loty z Krakowa do stolicy Ukrainy. Zmiana będzie obowiązywać od 14 stycznia 2020 roku.

zdjęcie: LNLNLN / pixabay.com

Od niedawna, ukraiński przewoźnik zmaga się z presją konkurencji ze strony tanich linii lotniczych i pogarszającym się stanem gospodarki. Wizz Air i Ryanair powoli zaczynają zajmować loty z Krakowa do ukraińskich miast, przez co UIA traci pasażerów.

Aron Mayberg, współwłaściciel Ukraine International Airlines, powiedział, że poważnym problemem jest sama Ukraina, która pogrąża się w kryzysie, dlatego UIA znajduje się w trudnej sytuacji. Niski poziom zamożności społeczeństwa jest głównym utrudnieniem rozwoju linii. Według Arona, w tej chwili jedyną możliwością jest stopniowe zmniejszanie liczby lotów.

Ukraińskie linie lotnicze ogłosiły, że zamierzają usunąć połączenia z ukraińskich miast do, m.in. Ammanu, Rygi, Pekinu i Mińska. Kilka dni temu przewoźnik zrezygnował również z latania do Kazachstanu.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.