Uganda Airlines zamierzają współdziałać z Air Serbia

Linie lotnicze Ugandy zapowiadają plan współpracy z europejskim przewoźnikiem Air Serbia. Ta nowa inicjatywa ma na celu nawiązanie współpracy między dwoma liniami lotniczymi oraz uruchomienie przełomowego połączenia między Kampalą a Belgradem.

Foto: Mark Bess/ Flickr

Planowana współpraca między Uganda Airlines a Air Serbia ma na celu stworzenie dogodnych połączeń między stolicami obu państw. To nie tylko symboliczne wydarzenie, ale także otwarcie nowych możliwości dla podróżnych z regionu Afryki Wschodniej oraz dla tych, którzy pragną poznać urokliwą Ugandę.

Decyzja o wyborze Belgradu jako europejskiego punktu docelowego nie jest przypadkowa. Jego położenie geograficzne stanowi doskonałą bazę wypadową dla przesiadek do miast na całym kontynencie europejskim. Co więcej, Serbia, choć nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, ma bardziej liberalne prawo.

Współpraca między Uganda Airlines a Air Serbia oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii obu przewoźników. Przyjazd pasażerów z Kampali do Belgradu, a także podróżnych z Europy do Ugandy, pozwoli na wymianę kulturową, biznesową i turystyczną. To także krok w kierunku zacieśnienia relacji między kontynentami i promowanie zróżnicowanych destynacji wśród podróżujących.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.