UE zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji, a Islandia zakazuje podróży obywatelom tego kraju

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Coraz więcej krajów decyduje się zamknąć swoje przestrzenie powietrzne dla Rosji. Do Polski i Wielkiej Brytanii dołączyły m.in. Czechy, Niemcy, Włochy, Belgia, czy Szwecja. Teraz okazuje się, że cała Unia Europejska zakazuje lotów rosyjskim liniom lotniczym. Islandia również wprowadziła to ograniczenie, jednocześnie zakazując podróży do swoje kraju obywatelom Rosji.

Samolot rosyjskich państwowych linii Aerofłot, foto: Michael Coghlan

W piątek informowaliśmy o zamknięciu przez Polskę i Wielkiej Brytanii przestrzeni powietrznych dla rosyjskich przewoźników. W ciągu dwóch dni kolejne kraje zdecydowały się na taki sam ruch. Są to m.in. Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia, Rumunia, Bułgaria, Włochy, Holandia, Belgia, Dania, Szwecja, Finlandia, Irlandia i Islandia.

Jak się okazuje, 27 lutego cała Unia Europejska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla Rosji.

Warto również zaznaczyć, że Islandia oprócz ogłoszenia zakazu latania samolotów rosyjskich linii lotniczych w ich strefie powietrznej, poinformowała również o zamknięciu się dla Rosjan. Władze tego kraju zapowiedziały, że nie wpuszczą żadnego obywatela Rosji do odwołania.

Źródło 1, Źródło 2

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.