Tysiące biletów kolejowych za darmo dla młodych w ramach programu DiscoverEU

Komisja Europejska oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie programu „DiscoverEU”, który umożliwi tysiącom młodych Europejczyków podróżowanie po Europie za darmo. W ramach programu zostanie rozdanych 35,5 tys. bezpłatnych biletów kolejowych.

Foto: Christian Lue/ Unsplash

Osoby z państw członkowskich UE lub krajów trzecich stowarzyszonych w programie Erasmus+, urodzone między 1 lipca 2005 r. a 30 czerwca 2006 r., mogą ubiegać się o darmowe bilety kolejowe. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia o godzinie 12:00.

Zasady wzięcia udziału w programie DiscoverEU

W celu uzyskania bezpłatnego biletu, uczestnicy muszą wypełnić wniosek online oraz wziąć udział w internetowym quizie wiedzy na stronie Unii Europejskiej. Quiz składa się z pięciu pytań dotyczących UE i jednego pytania dodatkowego.

Osoby, które zostaną wylosowane, będą mogły korzystać z bezpłatnych biletów kolejowych przez łączny okres do 30 dni w okresie od 1 lipca 2024 do 30 września 2025 roku. Będą miały do wyboru dwie opcje podróży: stałą, umożliwiającą podróż do dwóch krajów, lub elastyczną, z nieograniczoną liczbą krajów, ale ograniczoną do siedmiu dni podróży.

Oprócz bezpłatnych biletów kolejowych, uczestnicy programu otrzymają także specjalną kartę zniżkową, uprawniającą do korzystania z ponad 40 tys. atrakcji i miejsc rekreacji w całej Europie.

Źródło: youth.europa.eu

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.