Turystyka z Chin wraca do Polski

Władze Chińskiej Republiki Ludowej podjęły decyzję o dopisanie Polski do listy państw, do których lokalne biura podróży mogą organizować zorganizowane wycieczki grupowe. Oznacza to powrót masowej turystyki z Chin do naszego kraju, czyli bardzo ważnych klientów na rynku.

Fot: Warszawa/ Fikri Ahmad Maulana, Unsplash

Można już oficjalnie powiedzieć, że chińskie wycieczki wracają na polskie szlaki. Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce przekazała wiadomość, że 10 sierpnia Polska znalazła się na liście państw, do których obywatele Chin będą mogli podróżować swobodnie i bez żadnych ograniczeń.

Ambasada Chin w Polsce w bardzo optymistycznym tonie podsumowała swoje ogłoszenie: „Mamy nadzieję, że w tych okolicznościach uda nam się jeszcze bardziej wzmocnić wymianę i współpracę w dziedzinie turystyki”.

Polska bardzo mocno zabiegała o powrót chińskiej turystyki do naszego kraju. Turyści z Chin są bardzo ważni dla polskiej turystyki i są istotną częścią produkowanej przez nią przychodu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie obywatelom Chin do odwiedzania Polski, co z pewnością już wkrótce będzie mieć miejsc.

Źródło/ Tło: Jacek Dylag, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.