Turkmenistan przedłuża zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym

Władze Turkmenistanu ponownie przedłużyły zawieszenie lotów międzynarodowych oraz usług kolejowych i autobusowych do co najmniej 31 grudnia 2020 r.

Meczet Turkmenbashi Ruhy zdjęcie: David Stanley/ Flickr

Działania te mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, mimo tego, że dotychczas w Turkmenistanie oficjalnie nie potwierdzono ani jednego zakazania.

Obecnie do tego azjatyckiego kraju mogą podróżować tylko nieliczne grupy takie jak: stali mieszkańcy, czy dyplomaci. Osoby uprawnione do wjazdu są zobowiązane do poddania się 14-dniowej kwarantannie w placówce państwowej, zaś odlatujące muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 24 godzin przed wylotem.

Oprócz ograniczeń dotyczących podróży, władze Turkmenistanu przedłużyły obostrzenia związane z życiem społecznym. W kraju tym zamknięte są dalej m.in. obiekty sportowe, świątynie, centra handlowe i obiekty kulturalne. Ponadto obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach publicznych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.