Turkish Airlines wznawia po 10 latach połączenie do Libii

Po blisko dziesięcioletniej przerwie Turkish Airlines ogłosiły wznowienie połączeń do Trypolisu w Libii, poszerzając swoją sieć połączeń w Afryce.

Trypolis, foto: Mohamed Sadiq/ Unsplash

Decyzja Turkish Airlines o wznowieniu lotów do Libii została przyjęta entuzjastycznie przez pasażerów podróżujących między Stambułem a Trypolisem. Po prawie dziesięcioletniej przerwie przewoźnik powraca na libijski rynek lotniczy, co może stanowić ważny impuls dla rozwoju komunikacji lotniczej w regionie.

Wznowienie lotów ze Stambułu do Trypolisu

Wznowienie połączeń do Libii w miniony czwartek to również część strategii Turkish Airlines mającej na celu rozbudowę afrykańskiej sieci połączeń. Loty do Trypolisu będą realizowane trzy razy w tygodniu, co umożliwi podróżnym elastyczne planowanie podróży i częstsze korzystanie z tej trasy.

Turkish Airlines będzie oferować loty do Libii we wtorki, czwartki i niedziele, co sprawi, że podróżowanie między Stambułem a Trypolisem stanie się jeszcze bardziej dostępne i wygodne dla pasażerów. Wznowienie tych połączeń może również przyczynić się do ożywienia relacji biznesowych i turystycznych między Turcją a Libią.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.