Turkish Airlines uruchomi loty do Australii!

Turkish Airlines ogłasza wielki krok w swojej działalności, przygotowując się do uruchomienia bezpośrednich lotów do Australii już od marca tego roku! Połączenia między Stambułem a Melbourne będą realizowane z międzylądowanie w Singapurze.

Foto: Kevin Hackert/ Unsplash

Wielkie nowości dla podróżnych! Turkish Airlines, jedna z największych linii lotniczych na świecie, zdecydowała się na rozszerzenie swojej sieci połączeń o trasę do Australii. Już od połowy marca, tureckie linie będą obsługiwać bezpośrednie rejsy z Stambułu do Melbourne trzy razy w tygodniu, a podróżni będą mieli okazję skorzystać z boeingów 787-9.

Decyzja o otwarciu trasy do Australii została poprzedzona uzyskaniem przez Turkish Airlines specjalnych uprawnień od australijskiego urzędu lotnictwa cywilnego. To umożliwiło przewoźnikowi oferowanie bezpośrednich lotów, eliminując konieczność przesiadek czy dłuższych podróży.

Inauguracyjny lot planowany jest na 15 marca. Loty będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki, a podróżnych czeka łączny czas podróży w jedną stronę przekraczający 19 godzin. Trasa będzie realizowana z międzylądowaniem w Singapurze.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.