Turkish Airlines przesuwa start trasy z Katowic do Stambułu

3 marca miał się odbyć pierwszy lot na trasie z Katowic do Stambułu, obsługiwany przez Turkish Airlines. Pierwsze loty zostały jednak odwołane, a start nowego połączenia turecki przewoźnik przesunął na 1 maja.

W listopadzie zeszłego roku Katowice Airport ogłosiło pasażerom, że od 3 marca 2023 na lotnisku w Pyrzowicach wystartuje nowa trasa z Katowic do Stambułu, a będzie ona realizowana przez Turkish Airlines. Nowe połączenie okazało się hitem sprzedażowym i strzałem w dziesiątkę dla katowickiego lotniska. Niestety kilka dni temu pojawiły się pierwsze problemy związane ze startem nowej trasy.

10 listopada 2022 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego zdecydował, że Turkish Airlines będzie mogło legalnie wykonywać połączenie na trasie Katowice – Stambuł – Katowice. Jak się okazało, UCL zaakceptował możliwość wykonywania trasy przez Turkish jedynie w sezonie zimowym, czyli do 25 marca. Wciąż wstrzymuje się jednak z decyzją na sezon letni, czyli z lotami od 26 marca do końca września.

Turkish Airlines w takiej sytuacji zdecydowało się przesunąć start hitowego połączenia na 1 maja, jednocześnie uspokajając swoich klientów, że na pewno dostaną administracyjną zgodę od UCL na wykonywanie lotów z Katowic.

Źródło/ Tło: Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.