Turkish Airlines ponownie poleciał do Afganistanu

Siatka połączeń Turkish Airlines ponownie się powiększyła, dzięki wznowieniu lotów do Afganistanu. Po zawieszeniu rejsów w 2021 roku, turecki przewoźnik ponownie oferuje bezpośrednie loty między Stambułem a Kabulem.

Foto: Kaysha/ Unsplash

Turkish Airlines wznowiły bezpośrednie rejsy między Stambułem a Kabulem, które zostały zawieszone w 2021 roku. Decyzja o zawieszeniu lotów nastąpiła tuż po przejęciu władzy w Afganistanie przez Talibów. Teraz, po niemal trzech latach przerwy, pasażerowie znów mogą korzystać z połączenia między tymi dwoma miastami.

Wznowienie lotów ze Stambułu do Kabulu

Loty Stambuł – Kabul – Stambuł będą realizowane cztery razy w tygodniu, we wtorki, środy, piątki i niedziele. Regularność połączeń ma na celu zaspokojenie potrzeb pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i osobistych.

Do obsługi trasy Turkish Airlines wyznaczyły samolot airbus A330-200. Ten nowoczesny i komfortowy samolot zapewni pasażerom wysoki standard podróży na tej długodystansowej trasie.

Źródło: turkishairlines.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.