Turkish Airlines poleci z Krakowa do Stambułu

Na stronie tureckich linii lotniczych Turkish Airlines pojawiła się nowa trasa z Polski do Turcji. Od 1 maja wystartuje nowe połączenie z krakowskiego lotniska w Balicach do stolicy Turcji, Stambułu.

Nowa trasa z Krakowa, nowe zamieszanie w polskim lotnictwie. Turkish Airlines dodało do swojego systemu rezerwacyjnego nowe połączenie z Krakowa do Stambułu. Pierwotnie turecki przewoźnik miał otworzyć jedynie trasę z Katowic do Stambułu, lecz po gigantycznym zamieszaniu z pozwoleniem na operacje lotnicze, dostosowaniem się do LOTu i ich chęci otworzenia takiej samej trasy, tureckie linie zdecydowały się otworzyć połączenie do stolicy Turcji z właśnie z Krakowa. Bilety z Katowic do Stambułu wciąż widnieją na stronie przewoźnika, lecz najprawdopodobniej zostaną wkrótce wycofane ze sprzedaży, a trasa zostanie oficjalnie anulowana.

Połączenie z Krakowa do Stambułu ma wystartować już 1 maja. Loty z Balic będą realizowane 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. LOT z Krakowa do Stambułu będzie latać we wtorki, czwartki i niedziele, więc sobota będzie jedynym dniem bez lotów do stolicy Turcji z Krakowa. Bilety na debiutującą trasę możesz kupić klikając w ten link.

Źródło/ Tło: Imad Alassiry, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.