Turkish Airlines poleci z Krakowa do Stambułu codziennie

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines zwiększą ilość tygodniowych rotacji lotniczych na trasie z Krakowa do Stambułu. W sezonie letnim zamiast 4 połączeń w tygodniu dostaniemy 7, po jednym na każdy dzień tygodnia.

Fot: rybak na stambulskim moście Galata, stały widok w największym mieście Turcji/ Stanislav Rozhkov, Unsplash

Weszliśmy właśnie w sezon letni w lotnictwie. To świetna okazja za zaplanowanie wakacji lub krótkiego urlopu za granicami Polski. Z tej okazji Turkish Airlines zwiększa ilość tygodniowych lotów z Krakowa do Stambułu, aby turyści mieli więcej opcji dostania się nad Bosfor i poznania największego tureckiego miasta. Turecki przewoźnik na wakacje znacząco zwiększy swoją obecność w stolicy Małopolski – zamiast 4 lotów tygodniowo, Turkish będzie latał do Stambułu codziennie.

Codziennie z Krakowa do Stambułu na pokładzie Turkish Airlines

Największy turecki przewoźnik lotniczy przez cały sezon letni będzie latał codziennie z krakowskiego lotniska w Balicach do Istanbul Grand Airport (IST), największego lotniska w Stambule. Oznacza to jeden lot dziennie z Krakowa do Stambułu przez cały tydzień na pokładzie Turkish Airlines. Wcześniej, w sezonie zimowym Turcy latali na tej trasie 4 razy w tygodniu.

Nowy rozkład lotów to większe możliwości dla turystów z Polski na odwiedzenie Stambułu, a dla turystów z Turcji na poznanie południowej Polski. Większa ilość tygodniowych lotów to szansa na tanie i wygodne bilety w dalsze części świata z szybką i wygodną przesiadką w Stambule.

Źródło: https://www.turkishairlines.com/

Tło: samoloty Turkish Airlines/ Alireza Akhlaghi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.