Turcja wprowadza nowy podatek dla turystów

Ministerstwo Finansów Turcji poinformowało o planach wprowadzenia nowego podatku dla gości obiektów noclegowych. Opłata będzie pobierana od 1 stycznia 2023 roku.

Foto: Srinis Photography/ Unsplash

Już niebawem na terenie Turcji zacznie obowiązywać podatek noclegowy dla turystów. Zgodnie z informacją przekazana przez tamtejsze władze, będzie on naliczany od przyszłego roku.

Wszystkie obiekty noclegowe, w tym m.in. hotele, pensjonaty i motele bedą miały obowiązek pobierać opłatę od gości. Tyczy się to również korzystania z pól namiotowych, kamperów oraz innych domków na kółkach. Wysokość podatku ma być zależna od miejsca noclegowego, a także od dodatkowych usług, takich jak wyżywienie czy korzystanie z obiektów rekreacyjnych.

Jak poinformował portal turystyka.rp.pl, wyjątek mają stanowić imprezy okolicznościowe, np. wesela, podczas których goście nie będą musieli uiszczać dodatkowej opłaty za nocleg.

Rząd Turcji przedstawił plan wprowadzenia podatku noclegowego już w 2019 roku. Z powodu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa został on jednak przesunięty.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.