Turcja może zrezygnować z wakacji All Inclusive

W tureckim środowisku branży turystycznej coraz więcej słychać głosów o chęci rezygnacji z wakacji w formie All Inclusive. Dlaczego? Bo to marnowanie żywności, sprzeczne z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

A wy lubicie jeździć na wakacje all inclusive?/ Fot: Birol Bali, Pixabay

Egipt i Turcja – to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki na wakacje all inclusive. W tych dwóch państwach za stosunkowo niską cenę można wypocząć na wakacjach w świetnych hotelach nad ciepłym morzem. Wakacje all inclusive szczególnie kochamy w naszym kraju. Taki urlop daje nam możliwość jedzenia i picia napojów przez praktycznie cały dzień już w cenie wakacji. Możliwe jednak, że za kilka lat nie będziemy już mogli polecieć na wakacje all inclusive w Turcji. Tureckie organizacje turystyczne twierdzą, że taka forma jedzenia w hotelach jest nieekologiczna i sprzeczna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

All Inclusive zniknie z hoteli?

Wakacje all inclusive w Turcji – możliwe, że niedługo nie będzie już takich ofert w biurach podróży. W tureckiej turystyce powstaje coraz więcej ruchów na rzecz zniesienia ofert tego typu posiłków w hotelach. Powodem jest marnowanie żywności. Nie od dziś wiadomo, że w obiektach hotelowych marnuje się bardzo dużo jedzenia. All inclusive jest jednak rodzajem wakacji, gdzie wyrzucanie posiłków po turystach wzrasta diametralnie. Turecka turystyka mówi dość takiemu procesowi i chce patrzyć w stronę zrównoważonego rozwoju.

Źródło: podroze.wprost.pl/turystyka/11674549/turcja-bez-all-inclusive-popularny-kraj-chce-zmienic-model-turystyki.html

Hotel w Antalyi, Turcja/ Tło: karosieben, Pixabay

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.