Tunezja stawia na ekoturystykę

W skali roku, 600 tys. ton plastiku trafia do Morza Śródziemnego. Tym faktem zaniepokojone są tunezyjskie władze – straty w sektorze turystycznym, żegludze i rybołówstwie kraju szacuje się na 20 milionów dolarów.

Zdjęcie: Christian Gabi/ Unsplash

Głównymi postulatami są sprawy związane z branżą hotelarską – zaprzestanie wykorzystywania plastikowych słomek (do końca 2019) i naczyń (do marca 2020). Wyraźny akcent zostanie położony na lepsze zagospodarowanie i recykling odpadów do grudnia 2020 roku. Władze zachęcają hotelarzy do ubiegania się o certyfikaty potwierdzające stosowanie się do zasad zrównoważonego rozwoju.

— Tunezyjskie Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła, miasto Hammamet, brytyjska organizacja branżowa ABTA, TUI, Tunezyjska Federacja Hotelarzy i tamtejsza agencja zarządzająca odpadami będą współpracować przy poprawie ochrony środowiska – podaje brytyjski Travel Weekly.

Do akcji włączeni zostaną również przyjezdni. Turyści będą zachęcani do kupna lokalnego rzemiosła oraz postawienia na kuchnię regionalną. 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.