Tunezja otwiera granice. Wjazd bez kwarantanny i testów!

Rząd Tunezji poinformował w poniedziałek, że kraj otworzy lądowe, morskie i powietrzne granice 27 czerwca 2020 r. Ponadto obywatele wszystkich państw, w tym Polski, będą mogli podróżować do Tunezji bez odbywania kwarantanny i wykonywania testów.

Tunis, zdjęcie: 12019/ Pixabay

– Przyjmowani będą turyści ze wszystkich krajów. Oczywiście, w niektórych państwach epidemia rozwinęła się bardziej. Goście z krajów podwyższonego ryzyka będą poddawani ściślejszej kontroli sanitarnej, na przykład będzie im mierzona temperatura. Ale nie wprowadzamy ani kwarantanny ani konieczności wykonywania testów – mówił w rozmowie z portalem “Wasza Turystyka” Sghaier Fatnassi, ambasador Tunezji w Polsce.

Tunezyjskie władze zapowiedziały również, że ponowne przemieszczanie się między miastami będzie możliwe od czwartku. Ponadto, 14 czerwca w Tunezji zostaną wznowione loty krajowe.

– Od 14 czerwca będą mogły działać hotele, restauracji, kluby nocne. Wszystkie hotele są gotowe do działania i przystąpiły do wprowadzonego programu certyfikacji sanitarnej. Protokoły bezpieczeństwa w branży turystycznej zostały opublikowane. Wszędzie mają obowiązywać zasady reżimu sanitarnego – dodał Fatnassi.

Kryzys związany z pandemią znacząco dotknął tunezyjską turystykę. Według wstępnych obliczeń, sektor ten może stracić w tym roku nawet 1,4 mld dolarów oraz część z 400 tys. miejsc pracy.

Źródło: Wasza Turystyka

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.