Tunezja luzuje ograniczenia dla zaszczepionych podróżnych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Jak poinformowały tunezyjskie władze, od 15 lutego poluzowano restrykcje związane z podróżowaniem. Zmiany tyczą się osób zaszczepionych.

Meczet Okba, foto: Haythem Gataa/ Unsplash

W związku ze spadkiem liczby zakażeń na koronawirusa i wysokim wskaźnikiem zaszczepienia, rząd Tunezji postanowił poluzować od wtorku ograniczenia dotyczące przekraczania granicy.

Oznacza to, że osoby zaszczepione powyżej 6. roku życia, które chcą podróżować do tego kraju nie muszą już wykonywać testu na koronawirusa. Ich obowiązkiem jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego przyjęcie odpowiedniej liczby dawek danej szczepionki.

Dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia, które nie odbyły pełnego cyklu szczepienia muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 w ciągu 48 godzin przed podróżą, a w przypadku antygenowego – w ciągu 24 godzin.

Mimo decyzji o poluzowaniu restrykcji dla zaszczepionych podróżnych, władze Tunezji nie zrezygnowały z losowego testowania osób powyżej 6. roku życia. W przypadku obecności COVID-19 w organizmie, taka osoba jest kierowana na 5-dniową samoizolację.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.