Dubaj: 3 nowe plaże otwarte całodobowo

Dubaj zaprezentował 3 nowe plaże, które są dostępne dla odwiedzających przez całą dobę. Ich otwarcie ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na rozrywkę na świeżym powietrzu oraz stworzenie jeszcze większej liczby miejsc, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się pięknem plaży i morza o każdej porze dnia i nocy.

Nowe plaże, które właśnie zostały otwarte, to Jumeirah 2 Beach, Jumeirah 3 Beach i Umm Suqeim 1 Beach. Wszystkie z nich zlokalizowane są między kanałem Al Jadaf a hotelem Burj Al Arab.

Otwarcie plaż całodobowych stanowi kolejny krok w rozwoju turystycznym Dubaju. Decyzja o otwarciu plaż całodobowych w dzielnicach Jumeirah 2, Jumeirah 3 i Umm Suqeim 1 wynikała z rosnącego zainteresowania pływaniem po zmroku.

Władze miasta podkreślają, że nowe plaże całodobowe są w pełni wyposażone, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo odwiedzających. Na terenie plaż dostępne są toalety oraz punkty gastronomiczne. Plaże są monitorowane przez odpowiednio przeszkolonych ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów. Dodatkowo zamontowano na nich specjalne systemy oświetlania, które umożliwiają pływanie przez całą dobę, oraz elektroniczne ekrany ukazujące treści mające na celu zwiększenie świadomości bezpieczeństwa wśród plażowiczów.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.