TOP polskich miast? Bydgoszcz i Siedlce! Zaskakujące zestawienie dziennikarza The Guardian

Christian Davies, korespondent brytyjskiego The Guardian podzielił się na Twitterze zestawieniem 5 najciekawszych polskich miast. Na liście jednak nie pada Warszawa ani Kraków…

Zdjęcie: Twitter

Trochę rzutu biograficznego. Sam Davies mieszka w Polsce i spotyka się z dziewczyną pochodzącą z Bydgoszczy. Czy to takie istotne? Internauci uważają, że tak! Na pierwszym miejscu zestawienia Brytyjczyka znalazła się właśnie stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Sami mieszkańcy wyrażają sporo zdziwienia.

— Jest normalnie i wesoło – przyznaje Davies, zwracając uwagę również na ogólną atmosferę miasta, budynki i rzekę.

Na drugim miejscu Łódź, następnie Katowice. Sam autor przyznaje, że identyfikuje się ze Ślązakami i przyznaje, że jego rodzina pochodzi ze wschodu. Na przedostatnim miejscu ląduje Białystok. W nawiązaniu ostatniego miasta z listy Brytyjczyk zaznacza, że:

— To brama na Podlasie, mój ulubiony region. Ma najlepszy pomnik Lecha Kaczyńskiego i najlepsze szkoły tańca w Polsce – komentuje zamykające zestawienie Siedlce.

Pytany o takie miasta jak Radom odpowiada, że w wielu miejscach nie był, ale w 2020 roku planuje zwiedzić kolejne.

Źródło: podróże.se.p;

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.