TOP 5 najlepszych targów z lokalnym jedzeniem

Turyści uwielbiają targi z lokalnym jedzeniem danego miasta lub kraju. Można wtedy poczuć smak odwiedzanego miejsca i lepiej go poznać. Jakie lokalne targi są najwyżej oceniane?

Fot: Covent Garden Market w Londynie/ David Sury, Unsplash

Jestem fanem lokalnych targów z jedzeniem i pewnie nie jestem w tym osamotniony. Odwiedzanie miejsca najlepiej poznaje się przez ich kuchnię. Gruzińskie przysmaki, wietnamski street food lub włoskie stragany – to na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Założę się, że u was jest podobnie. Firma Merchant Machine też zdaje sobie z tego sprawę i stworzyła ranking, który miał wyłonić targi z lokalnym jedzeniem. Dane zostały zebrane z portalu TripAdvisor, a pod uwagę brano autentyczność jedzenia i miejsca, możliwość poznania lokalnych smaków i ogólne doświadczenie. Jaki targ wypadł najlepiej i czy znalazł się tam jakiś jarmark z Polski?

Najlepsze lokalne jedzenie? Według rankingu w USA

Dane zebrane w grudniu 2023 roku na podstawie portalu TripAdvisor i uwzględnienia lokalnych targów z jedzeniem z co najmniej 25 opiniami wyglądają następująco:

  • Królują Stany Zjednoczone: pierwsze miejsce zajął lokalny targ Provo Farmers Market w Utah. Wynik ma fenomenalny, bo ponad 95 procent odwiedzających oceniło go pozytywnie. USA ma jeszcze trzecie miejsce z targiem Santa Fe Society of Artists w Santa Fe i piąte z Red River Market w Fargo.
  • Drugie miejsce zajmuje Gruzja: gruzińskie jedzenie jest uwielbiane w Polsce, więc nie dziwne, że na świecie też jest tak doceniane. Bazari Orbeliani w Tbilisi ma prawie 100 procent pozytywnych ocen.
  • Na czwartym miejscu Polska: nasz kraj zajął bardzo wysokie miejsce za pośrednictwem Gdańskiego Bazaru Natury z Gdańska.
  • Reszta: Aż 12 z 20 najlepiej ocenianych targów z lokalnym jedzeniem jest z USA. Na liście znalazł się jeszcze Duck Pond Market w Londynie, Mahane Yehuda Market w Jerozolimie i The Playground w Johanesburgu.

Źródło: merchantmachine.co.uk/best-markets-reviews/

Tło: targ lokalny w Wenecji, Włochy/ Annie Spratt, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.