Tim Clark rezygnuje z posady prezesa Emirates

24 grudnia br. rzecznik prasowy przewoźnika potwierdził, że Tim Clark ustąpi ze stanowiska w czerwcu 2020 roku. Brytyjczyk nadal będzie obecny w firmie, zajmując funkcję doradcy.

zdjęcie: Emirates (YouTube)

– Tim wykreował i zręcznie prowadził Emirates poprzez wojny, recesje gospodarcze, katastrofy naturalne oraz różne inne wstrząsy w branży. Emirates to dziś największa międzynarodowa linia lotnicza na świecie i wybitny gracz w globalnej branży przelotów pasażerskich i cargo. Jego osiągnięć jest zbyt wiele, by móc je tutaj opisać, ale wszystkie zostaną zapamiętane – powiedział Ahmed bin Saeed, przewodniczący Grupy Emirates.

Przewoźnik nie ujawnił na razie następcy Clarka. Według ekspertów branży lotniczej, nowym prezesem może być Adel Al Redha, obecny dyrektor operacyjny Emirates.

Tim Clark urodził się w 1949 r. w Birmingham w Anglii. Jest absolwentem Uniwersytetu Londyńskiego i członkiem Royal Aeronautical Society. Brytyjczyk jest uznawany za współtwórcę sukcesu emirackiej linii, ponieważ na początku swojej działalności zastosował zaawansowane planowanie oparte na danych statystycznych.

Źródło: pasazer.com / rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.