🇲🇾 Testy do Malezji zniesione!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia Malezji, od 1 maja zaszczepione osoby podróżującego do tego kraju nie muszą już wykonywać żadnych testów na koronawirusa. Tamtejsze władze złagodziły również restrykcje związane z noszeniem masek w miejscach publicznych.

Kuala Lumpur, foto: Ravin Rau/ Unsplash

Azja Południowo-Wschodnia coraz bardziej otwiera się na zagranicznych podróżnych. Od 1 maja rząd Malezji zniósł obowiązek wykonywania testów przed wyjazdem i tuż po przylocie – tyczy się to w pełni zaszczepionych podróżnych, dzieci poniżej 12. roku życia i osób, które chorowały na COVID-19 w okresie maksymalnie 60 dni od daty wylotu.

Osoby, które nie przyjęły szczepienia przeciwko COVID-19 nadal muszą wykonać trzy testy – pierwszy przed wylotem, drugi tuż po przylocie i ostatni w 4 lub 5 dniu pobytu w Malezji. Co więcej, muszą one odbyć obowiązkową 5-dniową kwarantannę.

Od niedzieli zniesiono również obowiązek zasłaniania ust i nosa na otwartej przestrzeni. Nakaz ten dalej obowiązuje w zamkniętych miejscach publicznych, w tym w transporcie zbiorowym.

Ostatnią ważną zmianą jest rezygnacja ze sprawdzania kodów QR z aplikacji MySejahtera. Dotąd byłe one potrzebne, aby wejść do wielu publicznych miejsc, w tym m.in. do restauracji czy kawiarni.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.