Teneryfa: zatrzymano pracowników lotniska, którzy okradali podróżnych

Na lotnisku Sur-Reina Sofia na Teneryfie doszło do zatrzymania 14 pracowników portu, podejrzewanych o kradzież przedmiotów z bagaży podróżnych. Aresztowano ich w wyniku narastającej liczby skarg pasażerów dotyczących zniknięcia rzeczy z ich bagaży.

Foto: yousef alfuhigi/ Unsplash

Pracownicy lotniska zostali zatrzymani po tym, jak dochodzenie wskazało na możliwość kradzieży osobistych dóbr podróżnych. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdują się zegarki, biżuteria, telefony komórkowe oraz gotówka, których łączna wartość przekracza ponad 2 miliony dolarów.

Władze portu rozpoczęły śledztwo w odpowiedzi na coraz częstsze skargi pasażerów na znikanie ich osobistych rzeczy w bagażu. Do chwili obecnej zatrzymano 14 osób, które według doniesień kradły przedmioty z bagaży podróżnych.

Jednocześnie toczą się działania dochodzeniowe w sprawie kolejnych 20 pracowników lotniska, wobec których zgromadzono podejrzenia o ewentualne zaangażowanie w te działania.

Lotnisko na Teneryfie obsługuje rocznie około 11 milionów podróżnych. Większość z nich to turyści z Europy, którzy chętnie przylatują na tę wyspę w celach wypoczynkowych.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.