Podróżnicze Hubcie na Telegramie. Czy dołączenie do grupy jest bezpieczne i darmowe? Jakie są zalety korzystania z komunikatora?

Od ponad roku na popularnym komunikatorze Telegram istnieje grupa Podróżniczych Hubci, na której podobnie jak na Facebooku, są publikowane promocje lotnicze, newsy i ciekawostki ze świata turystyki. W związku z tym, postaramy się Wam przedstawić wszystkie niezbędne informacje na temat Telegramu oraz pokażemy, dlaczego dołączenie do grupy Podróżniczych Hubci na tym komunikatorze niesie ze sobą korzyści.

Foto: Christian Wiediger/ Unsplash

Czym jest Telegram?

Jest to darmowy komunikator internetowy, który powstał w 2013 roku. Użytkownicy aplikacji mogą wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy, nagrania, a także pliki różnego typu (doc, zip, mp3 itp.). Warto również zaznaczyć, że w komunikatorze można tworzyć kanały oraz grupy, czego przykładem są Podróżnicze Hubcie. Telegram znajdziemy w wersji na Androida, iOS, Linux, Windows Phone, Windows NT, macOS i Firefox OS.

Czy korzystanie z Telegramu jest bezpieczne?

Telegram jest jednym z najbardziej rozwiniętych komunikatorów na rynku. Oprócz tego, że pozwala modyfikować wysyłane teksty poprzez dodawanie naklejek czy zmianę kolorów, szyfruje również dane, które są wysyłane w celu zapewnienia bezpieczeństwa prywatności. Z Telegramu korzysta bardzo duża liczba osób. W styczniu 2021 r. twórca komunikatora, Pawieł Durow poinformował, że z aplikacji korzysta ponad 500 mln użytkowników.

Niedawno Facebook zablokował mi zasięg o 99%, przez co moje posty docierały tylko do około 200 osób – wcześniej liczba ta wynosiła blisko 50 tys. Przez brak kontaktu z serwisem byłem zmuszony szukać alternatyw i Telegram wydaje się być idealnym rozwiązaniem. W związku z tym, z dnia na dzień będę starał się oduzależniać swój biznes od miejsc takich jak Facebook.

– Hubert Pleskot, twórca projektów Podróże z Hubertem i Wakacje w Dubaju.

Jak się zarejestrować na Telegramie?

Na początku należy otworzyć zainstalowaną aplikację (POBIERZ). Następnie trzeba wybrać państwo oraz podać numer telefonu i numer kierunkowy kraju – w przypadku Polski jest to +48. Podanie wspomnianych numerów ma na celu zapobieganie botom i automatycznemu tworzeniu kont. Po wykonaniu tych czynności przyjdzie SMS wraz z kodem weryfikacyjnym, który należy wpisać w przeznaczonym do tego polu w aplikacji. Na końcu czeka już tylko uzupełnienie swojego profilu, poprzez wpisanie imienia i nazwiska oraz dodanie zdjęcia, które będzie służyło jako awatar konta.

Podróżnicze Hubcie na Telegramie – czy bycie członkiem grupy jest wygodne i darmowe?

Komfort korzystania z aplikacji to element, na który większość z nas zwraca uwagę. W przypadku korzystania z grupy Podróżnicze Hubcie na Telegramie jest on mocno zauważalny. Wystarczy zapisać się do wspomnianej grupy, a powiadomienia o wszystkich tanich lotach będą dochodziły 15 minut przed tym, jak zostaną opublikowane na Facebooku. Bycie członkiem grupy Podróżnicze Hubcie na Telegramie jest w pełni darmowe!

Screen grupy Podróżnicze Hubcie na Telegramie

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.