Tel-Awiw najdroższym miastem świata

Jak wynika z badania wykonanego przez tygodnik „The Economist”, Tel-Awiw okazał się najdroższym miastem świata 2021 roku. Stolica Izraela wyparła Paryż i Singapur, które w ostatnich latach zajmowały pozycję lidera.

Tel-Awiw, foto: Shai Pal/ Unsplash

Tel-Awiw okazał się najdroższym miastem na świecie 2021 roku. Wyprzedził on takie metropolie jak Paryż czy Singapur, które w ostatnich latach zajmowały miejsca na podium.

Powodem, dla którego Tel-Awiw objął pozycję lidera są problemy z łańcuchem dostaw, a co za tym idzie wzrost cen. Przyczyniła się do tego również epidemia koronawirusa i wprowadzone z jej powodu restrykcje, które obciążyły produkcję i handel.

Z badań „The Economist” można również wywnioskować, które miasto jest najtańsze. W 2021 roku okazała się nim stolica Syrii, Damaszek. Do zajęcia ostatniego miejsca przez to miasto przyczyniła się głównie niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza.

Badanie „Global Cost of Living Index” bierze pod uwagę 173 miast i jest wykonywane na podstawie cen koszyka ponad 200 dóbr i usług.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.