Teksas otwiera biznesy i znosi obowiązek noszenia maseczek!

Gubernator Teksasu ogłosił zniesienie praktycznie wszystkich obostrzeń panujących w tym stanie, określając, że Teksas będzie „otwarty na 100%” Dodatkowo znika obowiązek zakrywania ust i nosa. Tak odważne kroki są możliwe dzięki bardzo szybkiemu tempu szczepień

Photo: @CampArlington on Twitter

Greg Abbott, Gubernator amerykańskiego stanu Teksas, ogłosił zniesie praktycznie wszystkich obostrzeń w tym stanie. Sklepy, lokale i pozostałe biznesy mogą zostać otwarte i przyjmować klientów według swoich możliwości, bez z góry zarzucanych restrykcji.

Znika również obowiązek zasłaniania ust i nosa, czyli mieszkańcy nie będą mieli już obowiązku noszenia maseczek, nawet w zatłoczonych pomieszczeniach.

Warto podkreślić, że Gubernator prawdopodobnie nie zdecydowałby się na tak duże poluzowanie obostrzeń, gdyby nie świetnie tempo szczepień w Teksasie. Chociażby dziś na Twitterze Gubernator poinformował, że do końca przyszłego tygodnia zostanie podanych 7 milionów dawek szczepionki, udaje się szczepić milion osób tygodniowo, liczba zachorowań jest najniższa od 4 miesięcy, a Teksańczycy znają zasady bezpieczeństwa i umieją się samoistnie do nich stosować.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.