Tatrzański Park Narodowy otwiera szlaki turystyczne

Od 4 maja 2020 r. będą otwarte dla zwiedzających wszystkie tatrzańskie szlaki. Ponadto władze parku poinformowały, że zostanie uruchomiona kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

zdjęcie: joanna_w / Pixabay

– Od 4 maja w związku z rządową z polityką łagodzenia obostrzeń ponownie otwieramy Tatrzański Park Narodowy dla ruchu turystycznego. W związku z tym mamy kilka apeli i zaleceń. Będziemy zachęcać turystów do tego, żeby kupowali bilety wstępu na szlaki online – powiedział cytowany przez Onet Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Jak informuje Onet, na szlakach nie będzie obowiązku noszenia maseczek – ich użycia zaleca się w punktach sprzedaży biletów i na parkingach. Ponadto, na trasach do Morskiego Oka i Doliny Kościeliskiej zostanie wprowadzony limit wstępu, a funkcjonowanie schronisk ma podlegać obecnym przepisom dotyczących noclegu i usług gastronomicznych.

– Najprawdopodobniej turysta w ogóle nie będzie musiał zatrzymywać się w punkcie wejścia do parku, natomiast musi liczyć się z tym, że będziemy prowadzić wyrywkowe kontrole biletów – dodał Ziobrowski.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.