Taras widokowy w Empire State Building ponownie otwarty

W jednym z najsłynniejszych wieżowców w Nowym Jorku, został przebudowany taras widokowy. Panoramiczne, przeszklone od sufitu do podłogi pomieszczenie znajduje się na 102. piętrze budynku, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto.

zdjęcie: Free-Photos / pixabay.com

Remont wnętrza trwał prawie cztery lata i pochłonął 160 mln dolarów (około 610 mln złotych). Dodatkowo drugie piętro budynku zostało przekształcone w interaktywne muzeum, które zostało otwarte dla gości trzy miesiące temu. Tam odwiedzający mogą nie tylko poznać historię drapacza chmur, ale także między innymi dowiedzieć się w jakich filmach „zagrał” Empire State Building.

Wstęp na taras widokowy na 102. piętrze kosztuje 58 dolarów, czyli około 220 złotych. To dość wysoka cena, ale rekompensuje ją niesamowity widok na Nowy Jork. Budynek jest otwarty codziennie, przez cały rok, od godziny 8 rano do 2 w nocy.

Empire State Building to wieżowiec w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko miasta, ale także całego kraju. Jego nazwa pochodzi od przydomku stanu Nowy Jork, który brzmi właśnie Empire State. Drapacz chmur posiada 102 piętra i 381 metrów wysokości.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.